BOLUSPOR’U BEKLEYEN TEHLİKE!

BOLUSPOR’U BEKLEYEN TEHLİKE!

Zafer Filiz Kongre ve sonrasına dair yazdığı önemli bir yazı...

10.08.2020

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Malum olağanüstü kongremizi yaptık, Eski başkanlardan ve iş insanı Abdullah Abat tek aday olarak girdiği kongreden başkan olarak çıktı. Kendisine ve Boluspor camiamıza hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

 

Sayın Abat’ın listesi baya bir kalabalık. “50 kişiden oluşan listede Bolunun tanınan, tanınmayan birçok ismi bu listede buluştu. Listede siyasi olarak birbirlerine zıt, eski başkanların yönetimlerin de yer almışlarla, dışlanmış isimlerde mevcut. Yeni genç isimlerde bu listede yer almakta.”

 

Çiçeği burnunda başkanımız eğer bu isimleri, “Geçtiğimiz sezon Necip Başkan gibi bir arada tutamazsa, sezonun ilerleyen günlerinde çevresinde 3-5 yöneticiyle yalnız kalabilir.” Bizden hatırlatması.

 

Birbirine siyasi anlamda farklı görüşlerde olan “Yöneticilerin gruplaşması, yâda siyasi olarak kulüp üstünde erk gösterisine dönüşme tehlikesi de” muhtemeldir, dikkat edilmelidir.

 

“Boluspor siyasetten üstündür!” Bu da bir dip not hatırlatması.

 

Geçtiğimiz sezon ligde korona, kötü sonuçlar ve maddi anlamda sıkıntı yaşayan Boluspor bu sezon da aynı hatalara düşerse geçtiğimiz sezonlardan daha kötü günlere gebe kalabilir.

 

Borcun şehrimize göre önceki sezonlara göre çokluğu ve yeni bir hoca, yeni bir takımın kurulacağını düşünürsek, Sayın Abat’ın “Camiadan beklediği maddi destek en kısa sürede çevresinden gelmezse Boluspor için daha sezon başından tehlike çanları çalabilir.”

 

Zaten yeni başkan Abdullah Abat’ın adaylığını açıkladığı basın toplantısında bir gazetecinin sorduğu soru ilerisi için büyük ipuçları ve tehlike sinyalini vermektedir. Açıklamayı iyi okuyanlara!

 

Ne demişti başkan Abat;

 

Söz verilen destekler gelmezse “Defteri, kalemi alır gideriz!”

 

Bu sözün altında, özünde anlayabilene “Çok büyük anlamlar ve manalar” çıkmaktadır.

 

Sayın Abat “Kimsenin giymeye cesaret edemediği başkanlığını” açıklarken altını çize çize benim anladığım kadarıyla diyor ki;

 

“Ben bu adaylığa gelirken özellikle maddi ve manevi desteklerinizi ve bana verdiğiniz sözleri Bolunun tüm siyasilerinden ve Bolu Belediyesinden bekliyorum. Gücümün yetmediği yerde, destekte gelmezse, verilen sözler tutulmazsa, kulübü sizlere bırakır giderim” demek istiyor.

 

Kongrede sahipsiz kalmasından korktuğumuz takımımız, ilerleyen süreçte başkansız ve sahipsiz kalabilir!

 

Asıl bizleri bu sezon bekleyen en büyük tehlikede budur!

 

Baki selam ile…

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu SI7JO