BSTORE mağazası yenilendi

BSTORE mağazası yenilendi

Boluspor’un geçtiğimiz yıllarda açtığı ve kırmızı beyazlı taraftar tarafından sık sık ziyaret edilen BSTORE mağazası görkemli törenle tekrar hizmete girdi.

01.12.2023

 Boluspor ürünlerinin satıldığı BSTORE mağazası yenilerek kapılarını tekrar açtı. Boluspor’un geçtiğimiz yıllarda açtığı ve kırmızı beyazlı taraftar tarafından sık sık ziyaret edilen BSTORE mağazası görkemli törenle tekrar hizmete girdi.

 

“Bu iş birliğimizi bir mağazaya dönüştürdük”

Açılış töreninde Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak bir konuşma yaptı. Abak, bu yıl anlaşmaya vardıkları firmayla mağaza konusunda iş birliği yaptıklarını ifade ederek; “Spor kulüplerinde gelirler 1 lirayken, giderler neredeyse 8-9-10 katı oldu. 2022-2023 sezonunda forma markası olarak New Balance ile anlaştık. Bu iş birliğimizi bir mağazaya dönüştürdük” dedi.

“Şuanda Boluspor kulübünün aylık yaklaşık gideri, 9-10 milyon TL arasında”

Kulüplerin büyük anlamda sıkıntıları olduğunu işaret eden Abak, “Sizlerde biliyorsunuz federasyonun naklen yayın geliri 12 milyon TL. Bu sene trendyol sponsor oldu. 4 milyon TL’de oradan geldi. Yaklaşık 16 milyon TL. 16 Milyon TL, Boluspor kulübünün altyapı ve deplasman masraflarını dahi karşılamıyor. Boluspor’un alt yapı masrafı 15 milyon, deplasmanı 25 milyon. Daha 70-75 personeli ve A takımı saymıyorum. Şuanda Boluspor kulübünün aylık yaklaşık gideri, 9-10 milyon TL arasında. Kulüplerin böyle sıkıntıları var. Bizim ligde belediye takımları var onlar rahat. A.Ş takımları var onlar zaten şahıs kulübü. Ama bizim gibi kulüplerin gelir-gider tabloları arasında ne yazık ki, uçurumlar var.” şeklinde konuştu.

“Ufak bir gelir kapısı yaratmak için uğraşıyoruz”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, kulübe ufakta olsa bir gelir kapısı yaratmak istediklerini dile getirerek, “Bizim ligden 3 tane takıma maddi anlamda sıkıntıları olduğu için -3’er puan silme cezası geldi. Bizim öyle bir sıkıntımız yok. Sonuç olarak ufak bir gelir kapısı yaratmak için uğraşıyoruz. İnşallah bunun devamını da getiririz. AVM yönetimine de Boluspor’a göstermiş oldukları ilgi alakadan ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu GNQWD