YENİLMEYECEK HİÇBİR TAKIM YOK

YENİLMEYECEK HİÇBİR TAKIM YOK

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, özel açıklamalarda bulundu.

29.01.2020

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, özel açıklamalarda bulundu. Özköylü, 10 kişiyle gelen 2-2’lik beraberlik çok önemli. İnşallah bu görüntüyü Erzurum maçına da yansıtmak en büyük amacımız. Bu ligin en favori takımlarından bir tanesine karşı oynayacağız. Fakat, yenilmeyecek hiçbir takım yoktur” dedi.

Haber: Ömer Çetinaslan

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Boluspor Karaçayır Tesisleri’nde önemli açıklamalar yaptı. Adana Demirspor maçının ardından alınan 1 puanın çok önemli olduğunu söyleyen Özköylü, Boluspor’un Cumartesi günü oynayacağı Erzurumspor maçı için tüm taraftarları stadı doldurmaya davet etti.

OSMAN HOCA’DAN KALECİYE ÖVGÜ

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Adana Demirspor maçında alının puanın önemine değinerek, “Adana Demirspor maçının getirilerine iyi bakmak lazım. 10 kişi kalmış bir takımın 2-0’dan geriye dönmesi, maç içerisinde aldığımız risklerden dolayı yaşadığımız sıkıntılar var. Savunma oyuncularımızın yaptığı hatalar var. Hızlı hücumları düşünerek tedbir almış olmamıza rağmen maalesef mağlup duruma düştüğünüz zaman, oyuncuların psikolojik olarak oyun disiplininden kopmaları, daha fazla çaba göstermek istemeleri bu anlamda biraz oyun disiplinini kaybederek defansif tedbirlerdeki aksamaları bize pahalıya patlayabilirdi. Hem şanslıydık hem rakip beceriksizdi hem de kalecimiz 3-4 pozisyonda devreye girdi, bizi ayakta tuttu. 10 kişiyle gelen 2-2’lik beraberlik çok önemli. Bu takımın belki ihtiyacı olan kıvılcımı yakalaması için çok önemli bir maç olabilir” ifadelerini kullandı.

“ALINAN 1 PUAN ÇOK ÇOK  ÖNEMLİ”

Osman Hoca, Adana Demirspor maçında yakaladıkları tempoyu Erzurumspor maçına da yansıtmak istediklerini söyleyerek, “Oyuncularımız şuanda, o maçın özgüvenini daha iyi yaşadılar. İlk yarı itibariyle planladığımız birçok şey doğru gitti. Yemememiz gereken bir yan top golü, ki bunu da konuştuk, tedbirlerini aldık ama maalesef oyun içerisinde bazen konsantrasyon kaybolunca bu tür goller yiyebiliyorsunuz ama yemememiz lazım. Biz, maçı, hep berabere götürerek, sonradan yapacağımız hamlelerle oyunu kazanmayı planlıyorduk. O yan top golünü yemesek, ikinci yarıya iyi başlayıp aynı oyun düzenini devam ettirsek, etkili hızlı hücumlar yapabilsek onlara çok sıkıntı yaşatabilirdik. Her şeye rağmen yaklaşık 12 bin seyircinin önünde çok coşkulu oynayan, çok moralli olan ve çok etkili oyuncuları olan bir takıma karşı alınan 1 puan çok çok önemli. Takımın, oyunu bırakmaması, skorun altından kalkma çabası, takım olma yolunda birlikte hareket eden bir oyucu grubu bizim için çok güzel bir işaretti. İnşallah bu görüntüyü Erzurum maçına da yansıtmak en büyük amacımız” şeklinde konuştu.

“YENİ BİR SANTRAFOR ARAYIŞIMIZ VAR”

Özköylü, Rydell Poepon’un sakatlığının ardından takıma yeni bir santrafor gerektiğini söyledi: “Yeni bir takımız. Yaklaşık 8 tane oyuncu geldi. Rydell’in sakatlanmasından sonra yeni bir santrafor arayışımız var. 1-2 gün içerisinde takıma yeni bir oyuncu katabiliriz. Bununla beraber 9. oyuncu olacak. Bu kolay bir iş değil, devre arası bu kadar sayıda oyuncunun gelmesi ve bu oyuncuların %100 hazır olmayışı, az maç oynamaları biraz zaman gerektiriyor. Fakat, zamanımız yok. Bir an önce sonuç almak zorundayız. Bir an önce olduğumuz yerden yukarılara çıkmak zorundayız. 3-4 haftalık süreç içerisinde belli sıkıntıları yaşayacağız. Erzurumspor maçında, kendi sahamızda, kazanmak bizim adımıza önemli. Bu ligin en favori takımlarından bir tanesine karşı oynayacağız. Fakat, yenilmeyecek hiçbir takım yoktur.”

“O GALİBİYET ALINIRSA ÇOK FARKLI BİR RUH HALİNE BÜRÜNECEĞİZ”

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, maç içerisinde yapılan basit hatalara dikkat çekerek, “Patlama yapmak için böyle bir maça ihtiyacımız var. Adana Demirspor maçının bu maça pozitif şekilde yansıyacağını düşünüyorum. Oyuncular şuanda daha moralli, daha özgüvenli. İnşallah, yine basit hata yapmayız. Benim en çok üzüldüğüm ve korktuğum nokta bu. Çünkü haftalardır o basit hatalardan yediğimiz goller bizim çok canımızı yaktı. Belki şuan fazladan 6-7 puanımız olabilirdi. İnşallah tertemiz, güzel bir maç oynarız, galip geldiğimiz bir maç olur. O galibiyet alınırsa, bu takım çok farklı bir ruh haline bürünecek” diye konuştu.

“CUMARTESİ GÜNÜ LÜTFEN STADI DOLDURUN”

Özköylü, son olarak, Cumartesi günü oynanacak olan Erzurumspor maçı için tüm Boluspor taraftarlarını stadı doldurmaya davet etti: “Artık Bolu’nun ayağa kalkması lazım. Bir seferberlik ilan edilmesi gerekiyor. Şehrin, bu takımın etrafında birleşmesi gerekiyor. Kim olursa olsun, seven, sevmeyen herkesin bu takımın etrafında olması gerekiyor. Tribünlerin dolması gerekiyor. Stadımızın kapasitesi ne ise, o kadar seyircinin oraya gelmesi lazım. Maçın son dakikasına kadar, hiçbir olumsuz tepki vermeden sadece pozitif enerji vermeleri gerekiyor. O pozitif enerjiye ihtiyacımız var. Alınan sonuçlardan dolayı maalesef tedirgin olan bir oyuncu grubumuz var. Saha içerisinde onları desteklemek çok önemli. Bütün taraftarımıza sesleniyorum; lütfen Cumartesi günü 16:30’da Bolu Atatürk Stadı’nı doldurun. Onlara ihtiyacımız var. İnşallah, güzel bir maç olacak. Umut ediyoruz ki; onlara güzel bir galibiyet hediye edeceğiz. Artık zamanı geldi, bu takım bir patlama yapacak. İnşallah bu hafta olacak.”

 

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu XRAOA