Hayaller ve Gerçekler.

Bolusporum deplasmanda Tuzlaspora yenildi. Gerçek bu ama hayalimiz bu maçtan puan çıkartıp play off iddiamıza devam etmekti.

Maçın ilk on dakikasında birbirlerini tartan bir futbol sergilerken pas hatalarının çok olduğu bu dakikalarda pozisyon göremedik daha sonra ki dakikalarda rüzgarın yağmurun ve saha koşullarına ayak uydurmaya başlayan takım Bolusporum iken ilk tehlikeli atağı da Bolusporum yaptı.

Ama neye hikmet ise büyük beklentimiz olan İbrahim Balde gerekli vuruşları gerçekleştiremeyince ilk onbeş dakika böyle geçti.

Daha sonra zaten iyi dediğimiz fazla yaşamaz dedikleri gibi Naby Oulare yapılmayacak bir hatası ile resmen bizi katletti.

Hem kırmızı kart gördü hem de penaltı yaptırınca sonuç skora ve maç sonucuna yansıdı.

Tabii ki bazen on kişi kalmak takımları ateşler ama Bolusporum bu durumu lehine değil aleyhine çevirir futbol sergiledi.

Yediğimiz gol sonrası toparlanamayan Bolusporum ilk yarıda yediği gol ile ilk yarıyı yenik kapattı.

İkinci yarı başında rakip takım Tuzlaspor futbolcusu Bilal ikinci sarı karttan kırmızı görünce takımlar dengelendi.

Bunun üzerine Muzaffer hoca da oyuncu değişiklikleri ile Bolusporumun direncini arttırmak için Baldeyi alıp yerine Alex sahaya sürdü.

Ortasahaya da tazelemek için Erayı çıkartıp yerine Gökhanı sahaya sürdü.

Bu değişiklikler ile tazelenen Bolusporum sahaya hükmeder futbol sergilemeye başlasa da gerekli olan o son vuruşlarımız sonuç vermeyince skoru değiştirecek gol gelmedi.

İlerleyen dakikalarda yapılan değişikliklerle de gerekli olan gol gelmeyince sahadan mağlubiyet ile ayrıldık.

Maç sonu oluşan istatistikler de her ne kadar rakip takımdan üstün olsak da skora yansımaması handikabımız devam ediyor.

İstanbula deplasman yapan ve İstanbulda bulunan o vefakar taraftarımıza helal olsun diyorum doksan dakika Bolusporumu ateşlemek için elinden gelen tüm özveriyi yaptı ama maç sonunda görmek istedikleri skoru göremeden tribünden ayrıldılar.

Şimdi bu aldığımız ağır yarayı nasıl atlatırız bilemem ama play off hayallerimizden uzaklaştığımız bir gerçeği göz ardı edemeyiz. Yedinci sıradaki takımla aramızdaki puan farkı beşe çıktı.

Saha da yaşananlar dışında bir de “yönetimimizin” yaşadığı saha dışı olaylar var ki “temlik” gibi hala aklım almıyor.

Yahu bu yönetime destek olunmuyor bari köstek olunmasın.

Beyler bu durum Bolusporum açısından hiç iyi değil.

Futbol dünyasında bu durum hiç ama hiç hoş karşılanmaz ve futbolcu dünyasında da farklı varsayımlar doğurur.

Şimdi futbolumuza bakalım ve kendi sahamızda Pazar günü saat 16:00 daki Keçiörengücü maçına odaklanalım.

 

Boluspor sevdalıları kalın sağlıcakla..

 

Yazarın Diğer Yazıları