BİZ BİTTİ DEMEDİK

Kırmızı bölgeden uzaklaşmak isteyen takımımız önce Keçiören daha sonra Adanaspor’u yenerek, üst sıralara doğru yükselmeye başladı. Son haftalarda alınan galibiyet serisi ile teknik heyet ve futbolcularımız, Bolu halkına ‘’Biz bitti demeden bitmez’’ mesajı verdiler.

Ancak Boluspor’da ilginç bir durum söz konusu. Teknik Direktör Osman Özköylü varken çıktığımız müsabakalarda iyi futbol oynayarak maçları kaybediyorduk. Teknik direktörlük görevine yeni getirilen Fırat Gül hoca ile çıktığımız müsabakalarda çok iyi futbol oynamamamıza rağmen  üç puan almaya başladık. Demek ki futbol’da biraz da şans yanında olacak.

Boluspor – Adanaspor maçını yöneten maçın hakemi Koray Gençerler, bu maçta birazcık bizden yana kararlar vererek maçın adamı ödülünü verebiliriz. Koray Gençerler ile daha önce çıktığı maçlarda kazanamayan Boluspor, yatsın kalksın bu hakem'e dua etsin.  İkinci yarı kalecimiz Mosquera’nın topu uzaklaştırmak için rakibine yaptığı harekette kırmızı kart ve penaltı da çıkabilirdi. Neyse ki öyle bir şey olmadı. Birde beraberliği bulduğumuz gol pozisyonunda el var mı yok mu? tartışmaları oldu. Hakemler pozisyona yakın olduklarından dolayı golümüzü verdi. 

Özellikle Başkan Necip Çarıkçı’nın, 27 haftalık süreçte, teknik ekibe ve futbolculara ilk defa bu kadar güven duyduğunu hissettim. Gerek maçtan önce gerekse maçtan sonra soyunma odasına giderek takımı motive etmesi, onları tünel çıkışında karşılaması ile alkışı hak etmiştir. Ayrıca Sayın Tanju Özcan maç sonu taraftarın yanına giderek destek ve güven mesajı vererek, taraftarı bir kez daha ayağa kaldırmayı başardı.

Önümüzde zorlu bir Bursa deplasmanı bulunuyor. Bu maçıda kazanmamız durumunda, bu lig’te Boluspor’un önüne kimse geçemez. Boluspor’un en büyük sıkıntısı forvetsiz oynuyor. Kidric denilen futbolcuyu amatör takımda oynatmazlar. Boluspor Kidric ile çıktığı maçlarda 10 kişi oynuyor. Ve takımımız her şeye rağmen kazanabiliyorsa, büyük başarı.

Boluspor’u ayağa kaldıracak Bursaspor maçında, takımımıza başarılar diliyorum. ALLAH yardımcımız olsun.

Saygılarımla.

Yazarın Diğer Yazıları