VAR'A RAĞMEN BAŞARACAĞIZ

TFF 1.Lig­­’te ikinci haftayı geride bıraktık. Manisaspor deplasmanında, 10 kişi ile kaldığımız ve mücadele ederek aldığımız 3 puan ile puan tablosundaki yerimizi aldık. Bu hafta ise yine 10 kişi mücadele ettiğimiz rakibimiz karşısında mağlubiyet alarak azda olsa hayal kırıklığına uğradık. Sağlık Olsun..
Öncelikle Boluspor’un kadrosuna baktığımızda sezon sonunda başarıya ulaşılabilir mi? İlk önce bunu sorgulamamız lazım. Bunu sorgulamak için henüz çok erken farkındayım ama mevkilere yapılan transferlere göre de bir değerlendirme yapılması gerekir.

Örneğin;
Eski Milli futbolcumuz futbolcumuz Melih Okutan’ın eski formundan biraz uzak olduğunu,

Bu sistemde formsuz Dejvi Bregu’nun Boluspor kadrosunda olmaması gerektiğini,

Özgüveni ve becerisi yüksek kalecimiz Çağlar Şahin Akbaba’nın isabetli transferler arasında olduğunu,

Defansımızın evlere şenlik olduğunu, İkinci yarıda oyuna alınan Guy Serge Yameogo’nun defansı  toparladığını ve etkili oyunu izleyenlerden alkış almayı başardığını,

Gökhan Karadeniz’in bu takımın vazgeçilmezleri arasında yer aldığını,

Burak Asan’ın hücum yerine sürekli geri oynayarak takımı yavaşlatmasını, çok fazla pas hatası yaptığını, kısacası yıllardır hala kendisini bir türlü geliştiremediğini,

Son olarak Ibrahima Balde’nin Boluspor’un yıllar sonra aradığı forvet oyuncusu olduğunu, muhteşem futbolu ile taraftarı tribünlere çekmeyi başardığını söyleyebilirim.

Süper Lig’te yaşanan VAR sistemi ve hakem facialarına artık TFF 1.Lig’i de ekleyebiliriz. Gençlerbirliği maçında 28.dakikada Boluspor’lu futbolcu Joel Kayamba’nın  VAR sistemi  ile oyundan atılmasına televizyon başında izleyen taraftarlar tepki gösterdiler. TV görüntülerinde, pozisyonun  uzak olması ve net olmaması ile bu kararın Kırmızı kartla cezalandırılması, VAR hakemlerinin ve maçın orta hakem’lerinin  art niyet taşıyor olabileceklerini düşünmüyor da değiliz.

Her şeye rağmen Boluspor’un ve yönetimin yanındayız.

Hep beraber VAR'a rağmen BAŞARACAĞIZ.

Saygı ve selamlarımla…

Yazarın Diğer Yazıları