REHAVETE KAPILMAYIN GERİSİ KOLAY

Boluspor’un son haftalardaki yükselen performansı izleyenleri ve Bolu taraftarını oldukça memnun ediyor. 

Reha hoca’nın taktik ve kadro olarak kafasındaki şablonu oluşturmaya başladığını görüyoruz. Kale’ye toplam 11 şutumuz var. İsabetli şut sayımız ise 8, bu rakam Ümraniye gibi zorlu bir deplasmana göre çok iyi bir istatistik. Kadro yapısına baktığımızda, Bekir Yılmaz’ın bireysel hataları orta sahayı oldukça zorluyor. Melih’in üst düzey futbol’u ve hücuma çok fazla katkı sağlaması bize galibiyeti getirdi. Bence bu maçın adamı Melih OKUTAN’dır. Ümraniyespor hocasının futbolcularına her defasında  “Melih’e dikkat edin ! “ demesininde sebebi budur zaten. Melih Okutan, Süper Lig ayarında bir futbolcudur. Uzun süren sakatlığından sonra performansında ki yükseliş her geçen hafta üzerine katlıyor. Poepon’un Emre Kılınç zamanında ki futbolu ile şuan ki futbolu arasında dağlar kadar fark var. Devre arasında Poepon yerine iyi bir forvet transferi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Defans’ta Aykut Demir tecrübesini konuşturuyor. Takıma ve arkadaşlarına bir nevi “abilik” yapıyor. Aykut’un performansı takım kötü giderken bile çok iyiydi. Kerim Alıcı’nın ayarı belli olmuyor. Maç içerisinde bazen çok iyi bazen de beklenmedik bireysel hata yaparak takımını zor durumda bırakabiliyor. Tugay Kaçar’ın önümüzdeki haftalarda daha başarılı olacağına inanıyorum. Araz’ın çok yetenekli ve hırslı olduğunu biliyoruz ancak henüz takıma tam adapte olamadı. 

Sayın başkanın vinç ile maçı izlemesi Ulusal basına da yansıdı. Boluspor için her şeyi yapabileceğini bir kez daha gösterdi. Ancak taraftarın yada Bolu basınının Başkan’dan yana bir sıkıntısı zaten olamaz. Sorun Başkan’ın yanındaki kişilere yada yanında olduğunu düşündüğü kişilere çok fazla güvenmemesi gerektiğini güzel bir dil ile uyarıda bulunmalarıdır. 
Bu galibiyetler inşallah devam edecektir. 

Takımın bu saatten sonra rehavet’e kapılmaması gerekiyor. Camia olarak takımın yükselen performansından çok mutluyuz. ALLAH yollarını açık eylesin. Güzel futbol’un yanında şans’ta bizden yana olsun. Bir kez daha tebrikler.

SULTANLAR DOLU DİZGİN 

TVF Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligin’de Bolu Belediyesporumuz rakip tanımıyor. Son olarak Antalyaspor müsabakasını kazanarak 8’de 8 yaptı. Salih Yergin hocamızın ve yardımcıları bu başarının mimarlarıdır. Sayın Barut yılların vermiş olduğu tecrübesi ile bu sezon muhteşem bir kadro oluşturarak, Bolu Belediyespor’u başarıya doğru ulaştırmak için canla başla mücadele ediyor. Bir tebrik’te Sultanlarımıza gelsin.

Yazarın Diğer Yazıları