‘ AMAN BİR RECALİM VAR.’

AMAN BİR RECALİM VAR.’
Yeni bir sezon, yeni bir umut… Nasırlaşmış umutların birlik ve beraberlik içersinde yöneticisi ve futbolcusuyla, taraftarı ve basınıyla tek yumruk olarak bütünleşip tabiri caizse küllerinden yeniden doğma zamanıdır.
Uyuyan devi uyandırmak ve onu şaha kaldırmak Boluspor camiası olarak hepimizin kutsal bir görevidir. O yüzden takımımızın belirlenen hedefe ulaşabilmesi için yapılacak maddi ve manevi desteklerimiz, kurtlar sofrası sayılabilecek bu ligde son derece önemlidir.
Bir takımın kalıcı ve başarılı olabilmesi için alt yapıya verdiği değerle gerçekleşir. Artık birçok takımın yaptığı gibi transferleri yönetici ve başkanların değil, profesyonel bir Scourt ekibiyle mümkündür. Türkçe anlamıyla yetenek avcılığı ve keşfe çıkmak anlamında da kullanılır. Profesyonel futbol hayatında ki tanımı ise futbolcu izleme,keşfetme ve takıma kazandırmaktır..
Az bir yatırım ile yapılacak transferlerde kulübe büyük paraların kazandırabileceği, maddi olarak çöküntü içersinde olan kulüplerin bu yöntemle borçlarından kurtulup imrenilecek kulüpler arasına girerek futbolcu fabrikası olmuşlardır. Başarılı transfer yaparak bu cevherleri başka takımlara, iyi paraya satıp kulübün kasasına da para akışı böylelikle girmiş olacaktır.
Teknik direktörün de dâhil olacağı ve ekibin oluşturacağı bilgi havuzuyla kulübe oyuncu dağarcığının geliştirilmesi, akılcı oyuncu transferleriyle kulüpte sürekliliğinin sağlanması, rakip analizine katkıda bulunması ve kiralık oyuncuları takip etmesi ana görevlerinden birisi olmasıdır.
Transferlerde büyük paralar harcamak yerine Scout ekibiyle Türkiye’yi tarayarak başarıya aç kumaşı sağlam ve yetenekli genç futbolcular keşfedilecektir. Bu da Boluspor açısından kazanç olacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları