KENDİNE HOŞ GELDİN

Nasıl da özlemişiz futbolcularımızın gerçek güçlerini ortaya koyarak, sahadan başları dik ayrılmalarını. Ve nasılda özlemiştik, birlik ve beraberlik içersinde yeniden doğan bir oluşumu. Çok şükür bin şükür artık kazanmasını da öğrendik. Ama bu birlikteliği seri galibiyetlerle taçlandırıp, üzerimizdeki kara bulutları bir an evvel dağıtmak lazım.

Haftalar sonra galip gelerek kendilerine güveni gelen futbolcularımız ve aynı zamanda Boluspor’un başarısına kayıtsız kalmayıp tribünleri doldurup takımlarına doksan dakika destek veren taraftarlarımız. İki tarafta hoş gelmişler bizleri bayağı özletmişler.

Futbol emek ister, sabır ister, paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma ister. Tek düzeliği kaldırmaz. Hırs, azim ve tempo ister. Sürprizlere ise daima açıktır. Ve en önemlisi de futbolda umut her zaman vardır. Tıpkı çıkmadık canda olduğu gibi. Ama umudu yaşamak, umudu taşımak ve umudu korumak içinde önce inanç sonrada yürek ister. Bunu da kazanarak beyinlerinize yazmış oldunuz.

Her zaman dediğimiz ve arkasında durduğumuz Boluspor’un gerçek gücünü gösterip onur mücadelesi yapmanız tabiî ki keyif verip hoşa gidiyor. Bu gayrettin devamlılığını sağlamak açısından, karşılaşmalara sanki final havasında hazırlanıp bencillikten uzak, kazanma olgusunu bireysel becerilirinizle süslemeniz, takımın başarılı bir grafik çizmesi için şarttır.

Futbolun en belirgin özelliklerinden topa sahipken oyunu yönlendiren taraf sen olacağın gibi, top rakipteyken de onun oyununu bozmak ana prensibin olmalıdır. Bu futbol olgularını sahada yapan ekip her zaman galibiyete yakın taraftır. Ama galip taraftır diyemeyiz. Sahada ise savaşmadan kazanılamayacağını, yürekli mücadelenin ise daha ağır bastığını bu karşılaşmada gösterdiniz. Artık başarılarınıza yeni halkalar eklemek ve bu sıkıntılı durumdan kurtulmak sizlerin elinde. Bunu da başaracak güç sizde var…

Yazarın Diğer Yazıları