TARAFTARSIZ OLMUYOR…

Bu kadar mı fark eder diye soruyorum kendime. Cevabı ise gayet net ve açık ‘evet’ fark eder. Ligin ikinci yarısında devre arasında alınan futbolcularda katılınca sanki Boluspor’a sihirli bir değnek değmiş dış ve iç saha karşılaşmalarında tabiri caizse fireni patlamış kamyon gibi geliyor.

Peki, başarı nereden geliyor. Antrenmanlardaki tatlı rekabet, futbolcularımızın kazandıkça kendine gelen öz güvenleri ve takım içersinde ve dışında yaşanan arkadaşlık. Önceden takım gol yollarında etkili olamazken şimdi kaleci haricinde herkes sonuca etkili olabiliyor.

Kasongo’nun ilk yarıdaki formunu tekrar yakalaması ve alternatifi olması bu futbolcuyu biraz daha hırslı yaptı. Gökhan’ın asist ve atmış olduğu golleri, kaçan üç penaltımızın artık yerini bulması futbolcularımızın sahada hem kişisel hem de verilen görevi yerine getirmesi, takımımıza da olumlu yönde yansımıştır. Buda ligde takım olma yolunda istikrarı gözler önüne sermiştir.

Oyun içersinde ise topu sürekli rakip sahaya taşımak için gayret eden futbolcular, mücadele ve yardımlaşma adına futbolda görülmesi gereken gayret, pas yüzdelerindeki artış, beklerin bindirmesi ve gelen goller. Her şeyden önemlisi de bu işin tesadüf olmadığını kanıtlamaktı. Oda zaten seri alınan galibiyetlerle kanıtlanmış oldu.

Şimdi takımın ligdeki başarısı ve puan durumu sıralamasıyla alt sıralardan uzaklaşıp neredeyse ilk altı hesapları yapar olduk bundan da gururluyuz. Ama taraftar konusunda birlik ve beraberliğimizi sağlayamadık buda takımımıza ilerleyen haftalarda hedeflenen yolda zarar verebilir kanısındayım.

Artık Boluspor aşkı uğruna geçmişte yaşanan sıkıntıları bir tarafa bırakarak bu takıma sahip çıkmak siz taraftarlarımızın görevidir. Bırakın küskünlüğü karşılaşma takvim avantajı bizden yana, sizlerin desteği ile bu takım daha iyi yerlere gelecektir. Taraftarsız bir takım asla düşünülemez.

Bak ne güzel demiş Hz Mevlana ‘Aldırma söylenenlere; varsın görenler seni bir ot sansın, sen gül olda uğruna bülbül utansın.’ Sahamızda oynayacağımız Bursaspor karşılaşması artık bizim için bir milat olmalıdır. Takımımıza desteğinizle sahip çıkıp bu birlikteliği de canlı yayından da tüm Türkiye’ye göstermek takımımız açısından son derece önemlidir. Şunu unutmayalım ki başka ‘BOLUSPOR’ yok…

Yazarın Diğer Yazıları