GAYRET HOŞA GİDİYOR

Oyun tek kelimeyle mükemmeldi. Boluspor uzun bir aradan sonra sahada ilk kez böylesine disiplinli, özverili ve mücadeleci ruhu ağır basan bir takım görüntüsü verdi. Daha başlangıçta orta alan üstünlüğünü ele geçirdi oyunun boyu kısa tutuldu. Sürekli alan daraltıldı. Rakip Bandırmaspor baskı altına alındı ve etkili takım savunmasıyla da pek pozisyon gösterilmedi.

Hani derler ya üç gün üç gece oynasalar da gol atamazlar diye, işte rakibimiz Bandırmaspor da bu sözü özetler gibiydi. Altı puan değerinde bir maçtan takımımız ezici bir üstünlükle galip ayrılırken, kaçırmış olduğu gollerle de belki tarihi bir farka imza atmış oldu.

Vaeceslav Posmac’ın uzatma dakikalarında atmış olduğu şık kafa golü kaleci Gkelıos’un bir anlık hamle yetersizliği ve usta futbolcunun vuruş tekniğinde ki yeteneği ile geldi. Kısa paslarla ve ayağa atılan toplarla hem orta alanda rahatlıkla top dolaştırdı, hem de kanatları iyi kullanıp orta saha destekli elamanlarıyla rakip savunmayı yıpratmaya çalıştı, etkilide oldu.

İkinci yarıda da Boluspor daha çok moralli ve daha rahat göründü. Orta alanda yardımlaşmalı oyun uzun süre rakip atak girişimlerini pozisyonsuz bıraktı. Baskılı ve tempolu oyunu yıldızlarıyla golleri bulmasına neden oldu. Karşılaşmanın doksan artı yedinci dakikasında Posmac’ın ortası ile rakip savunma arkasına sarkan Adel Bettaib kaleciyi geçerek topu filelere göndererek biraz daha rahatlamış oldu.

Rakip Bandırmaspor cephesinde ise atılan golden sonra saha içi ve kenarında uzun süre tartışmalar yaşandı. Hatta bir anda saha bile karıştı. Nedenine gelince, durdurulan bir pozisyonda Boluspor’un topu Bandırmaspor’lu futbolculara vermesi bekleniyordu. Posmac oyunu hareketlendirerek Bettaib’e ortaladı oda golünü atmış oldu. Atılan golden sonra kenar yönetim ile de mini bir toplantı yapan takımımız, rakip takımın santrasıyla başlayan atağına hareketsiz kalıp kalesini gole açarak Fair-play çerçevesindeki hatasını telafi etmiş oldu.

Zorlu bir maçımızı daha kazanarak geride bıraktık. Artık her karşılaşmaya final havasında çıkıp belirlenen hedefimize bir adım daha yaklaşmak istiyoruz. Boluspor’un başarısına ortak olmak için gelin hem maddi hem de manevi olarak destek olalım. Her zamankinden daha fazla tribünleri dolduralım. Futbolcularımıza bu şehrin arkalarında olduklarını cümle aleme gösterelim. En önemlisi de ‘ Mücadele edildikçe kazanılacağını, kazandıkça da zafere ulaşabilineceğini’ hatırlatıp mutlu sonla taçlandıralım.

Yazarın Diğer Yazıları