BU NE SEVGİ AH BU NE IZDIRAP…

BU NE SEVGİ AH BU NE IZDIRAP…
Bestesi Abdullah Yüce’ye, güftesi Hasan Bayrı’ya ait olan, Hüzzam makamında bir şarkıdır. ‘Bu ne sevgi ah bu ne ızdırap, zavallı kalbim ne kadar harap diye…’ Sürüp devam edip gider.
Üstat sanki şarkının bu dizesinde sanki açık ve net olarak bizi özetlemiş, duygularımıza tercüman olmuş, Tribünlerden sevginin verildiği, umutların çiçek açtığı ve ileriye dönük hayallerin birlikte gerçekleşeceğine inanılan kocaman bir sevgi seli olmuşuz.
Buna karşılık vuslat yolunda alınan ağır mağlubiyetlerle yaşanılan sonuçlar, karabasan gibi üstümüze gelip ızdırap olmuş. Kalbimizde ise ritim bozukluğuna varıncaya kadar içimize sirayet etmiş acil vakalık pozisyonda derman arar durumdayız. Ruh halimiz aynen bundan ibaret.
Her hangi bir iş, bir durum ya da bir olayın gidişatından nasıl son bulacağı, sürekli araştırma ve kendini geliştirmekle son bulur. Geçmişe yönelik derslik maçları incelemek suretiyle daha ileriki dönemde nasıl bir durum ortaya çıkaracağı az çok tespit edip üzerine gidilmesi gerekir. Bodrumspor karşılaşması da Samsunspor maçının karbon kâğıttı konmuş haliydi. Atalarımız böyle durumlarda ‘Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olur.’ Diye ne de güzel söylemiş.Eğer ders alınıp çalışılsaydı böylemi olurdu.?
İki lig karşılaşmasında kalemizde gördüğümüz dokuz gol ve ilk yarı üstün götürülen fakat ileriki dakikalarda tel tel dökülüp bozguna uğradığımız ve ne yaptığımızı kendimiz dahi bilmediğimiz akıl tutulması maçlar. Şimdi adama sormazlar mı bu puanları sizler toplamadınız mı.? Sizler değil miydiniz galip gelerek bizleri ilk yedi için umutlandıran.? Şimdi ne değişti.?
Bir taraftan kulübün maddi sıkıntılarıyla uğraşan, bir yandan da Boluspor’a gelir arayışları sürdüren Savaş başkan ve ekibi, bu şartlar altında sizlerin alacaklarınızı da bulup buluşturup günü gününe ödemekte ve bir noktada motivasyonunuzu artırmaktadır.
Taraftar her zamankinden daha fazla görevini yapmakta ve sizleri iç ve dış sahalarda yalnız bırakmayarak destek oluyor. Başkan ve ekibi arkanızda, Basın her zaman yanınızda sizden sadece sahada yürekli mücadele ve sonucunda da mutlu son için goller bekliyor.
Daha her şey bitmiş değil. Malatyaspor’dan üç puan haricinde oynanmamış Rizespor, Altay ve Eyüpspor’ la sahamızda, Sakaryaspor, Bandırma ve Erzurumspor’la dış sahada olmak üzere altı maçımız var. İlk yedi için oynayan bazı takımlarda bu yarışta olanlarla karşılaşacaklar yani galip gelmemiz hallerde şansımız matematiksel olarak devam ediyor. Belirlenen hedefe ulaşmak için bir an evvel küllerinizden yeniden doğmanız şart.
Bir 2 kişi görseli olabilir
 
 
 
 
Tüm ifadeler:
 
 
 

Yazarın Diğer Yazıları