BAŞARIYI YAKALAMAK.

BAŞARIYI YAKALAMAK.
Başarıyı yakalamak için sabır ve azim göstermek önemlidir. Başarılı bireylerin çoğu, hedeflerine ulaşmak için gereken süre boyunca mücadele etmeye ve gelişmeye devam eder. Ayrıca sonuçların belirsiz olduğu durumlarda dahi çalışmaya devam etmek ve pes etmemek başarıyı yakalamak için son derece önemlidir.
Ligin ilk yarısını topladığı 22 puanla 10.sırada tamamlayan takımımız, Play-off potasının 5 puan gerisinde ısrarlı takibini sürdürüyor. İki haftalık devre arasını Antalya Belek’te yoğun bir tempoda sürdürürken ilk yarıda gözlenen eksik mevkilere Tunahan Çiçek, Anıl Koç, Vüsal Isgenderli ve Daniel Avramovski ile 1,5 yıllığına imza attırarak mevcut gücünü biraz daha artırmış oldu.
Spor kamuoyunda favori gösterilen takımların bir düşüş yaşayarak, puan kaybetmeleri takımımıza yarıyor. Hedeflenen bu yolda soluğumuzu en yakın rakibimizin enselerinde hissettiriyoruz. Bu vesile ile alınan galibiyetlerle daha çok hırs yapıp özgüvenimizi sıkı sıkıya perçinlemiş oluyoruz. Artık özlediğimiz hedefe umutlu bakıyor, 3 puanlık sistemde dengelerin bir anda değişebileceğini bizler çok iyi biliyoruz.
Taraftarlar sadece takımlarının kazanmasını değil aynı zamanda da sahada iyi futbol görmeyi arzu ederler. Geriye dönüp baktığımızda ise, ancak aralarından sadece iyi futbol, göz okşayanlar akılda kalır. Sıkıcı ve renksiz oyunla kazananlar tarihe yazılır ve hafızalara asla kazınmaz. Şimdilerde ise camia da galibiyetlerle kazanılan huzur ve başarı iyi yolda olduğumuzun açıkça göstergesidir.
Çalışmak, kazanmak, kaybetmeyi kabul etmemek ama ondan ders çıkarmak, hedefe kenetlenmek bizim en büyük özelliğimiz olmalı. Oluyor da Savaş Abak ve yönetiminin, teknik direktörümüz Yalçın Koşukavak ve talebelerinin özverileri, başarıların mimarı olan taraftarlarımızın sinerjisiyle Boluspor’un yol haritası kuruluşunun 58. yılında artık’ süper lig ‘olarak çizilmiştir.
Oynadığımız futbol kazanılan maç skorları ve alt yapıya vermiş olduğu değerle Boluspor oldukça göz kamaştırıyor. İlk zamanlar oynamadan, şimdilerde ise oynayarak hem de en iyisini oynayarak ligde bir çıkış yakalamaya başladı. Kazanılan galibiyetler takım üzerinde kendine güven getirerek motivasyonumuzu da oldukça artırdı. Bunlar belirlenen hedef için iyi sinyaller, fakat ikinci yarıda da üstüne koyarak ligde istikrarın ve sürekliliğin artırılıp devam etmesi şarttır.
Takımda parçadan bütüne doğru bir hareketlenme, bir toparlanma görülüyor. İyi oynayan oyuncu sayısının artırılması ise başarılı olabilme konusunda en büyük etkendir, Beklenen başarı, sporcuların kalbinde ve ruhundadır. Sporcularımız, kalitesi olduğu kadar yüreklerini de sahaya yansıtırsa özlenen başarının da geleceğine yürekten inanıyor ve onlara güveniyoruz. Buna karşılık bizlerinde maddi ve manevi takımımıza destek çıkmamız şarttır.

Yazarın Diğer Yazıları