İTİNA İLE KAPI AÇILIR.

İTİNA İLE KAPI AÇILIR.
Filmin orijinal adı ‘The door opens with care’ 2023 yılının Ekim ayında çekilmiş, teknolojiyle aynı gün aynı saatte tüm Türkiye’de ve KKTC’de vizyona giren fakat Bolu’da galası yapılan her karesi sürükleyici, atraksiyon dolu ve doksan yedi dakika süren bir film.
Filmin yapımcılığı Boluspor adına Savaş ABAK ve ekibi üstlenmiş. Yönetmen koltuğunda Ayberk DEMİRBAŞ rejisörlüğünde ise Yalcın KOŞUKAVAK imzalı bir yapım. Başrollerde Naby OULARE, Onur ULAŞ ve Çağlar Şahin AKBABA paylaşmışlar. Yardımcı rollerinde ise Berk YILDIZ, Ercan ÇOŞKUN, Vaeceslav POSMAC ve Safa KINALI üstlenmiş. Geniş ve kaliteli bir oyuncu kadrosuyla çekilen bu filmde hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamış.
Filmin kısaca özeti şöyle, Her iki takımında bir önceki haftada almış oldukları galibiyetle karşılaşmaya başlamaları iyi bir motivasyon olurken, ligde topladığı on yedi puanla üst sıralarda yer alan bir rakip, diğer yönde ise oynadığı bu maça kadar dokuz karşılaşmadan yalnız dokuz puan çıkartan bir esas oğlan.
Ama senaryo sahada esas oğlan tarafından öyle güzel yazılmıştı ki rejisöründe ufak dokunuşlarıyla sanki melun şapkadan tavşan çıkartmayı başarmıştı. İlk golü kalesinde görmesine rağmen rakibine oranla oyunu geniş alanlarda kabul edip presi de ön plana çıkaran bir futbol uygulayınca rakibin oyun kurgusunu da alt üst etmiş oldu.
Bir sıfır geriden gelip topu sürekli rakip sahaya taşımak için gayret eden futbolcular, mücadele ve yardımlaşma adına futbolda görülmesi gereken gayret, pas yüzdesindeki artış, beklerin bindirmesi, kaçan goller, mükemmel bir pas trafiği sonrasında esas oğlandan gelen beraberlik golü.
Daha sonrada, herkes bu film böyle biter mi? Diye telaşlı ve heyecanlı bir şekilde millet bir birlerine bakarken daha öncede ‘ GİRESUN’UN EVLERİ‘ filminde de başrol oynayan Naby OULARE sahne alıyor ve atmış olduğu kafa golüyle film mutlu ‘SON’ la bitiyor.

Yazarın Diğer Yazıları