“BANA BİR MASAL ANLAT BABA”

Seçimler yaklaşınca adaylar projelerini vatandaşlara soluksuz anlatıyor. Onlar anlattıkça sanki ağızlarından bal damlıyor. Şunu yapacağım, bunu getireceğim, bu zamana kadar yapılmayan bana nasip olacak, falan filan laflarını maddeler halinde sıralanıp, tabiri caizse vatandaşın ağzına bir parmak bal çalınıyor… Beş sene önce oy istemeye giden, fakat bir daha kapısından bile geçmemiş iş yerlerini şimdiler de aşındırmakla meşguller.

 

Arkalarında kapı gibi duracak bir destek bekliyorlar. Amaçları belli, pembe bir tablo çizip oy kazanmak. O koltuğa oturduktan sorma projelerini Bolu için hayata geçirmek tamamen onun takdirine kalmış. Seçim yatırımları mahalle kahveleri, Pazar yerleri, evler ve şehrimizde yeni açılan iş yerlerine katılmak ve yapacakları icraatları anlatmak açısından mükemmel ortam olarak görünüyor. Bir noktada vatandaşın elini sıkmadan, yaşlıları ise öpüp kucaklamadan bırakmıyorlar. Kısacası seçim maratonu tam gaz inceden devam ediyor.

 

Şimdiye kadar bütün Belediye Başkanı adaylarının ve hatta vekillerin gündeminde birinci sırada yer alıp Bolu için olmazsa olmazları arasında yer alan, stadyum masalları aklıma geliyor. Kafamda deli sorular beynimi yiyip bitiriyor. Bin dokuz yüz elli sekiz yılında yapılan, yaşadığımız iki depremden ağır yara alan altmış yaşına rağmen ayakta kalmak için direnen eski adıyla Şehir yeni adıyla Atatürk stadyumu.

 

Türkiye Futbol Federasyonunun her yıl istemiş olduğu depreme dayanıklılık yapı ve güvenlik testinde sıkıntılar yaşamasına rağmen iş halledilerek stat karşılaşmalara ev sahipliği yapmaya yapılan makyajlarla devam ediyor. Sadece güney kısmında ki tribünün yeni yapılması, maratonun üstü kapatılması ve kapalı tribünün üstünün çelik yapı ile kaplanması ha birde çıkma ışıklandırma ile yıllara meydan okuyoruz.

 

Boluspor taraftarı Rıdvan Alaylı kardeşimizin sosyal medyada ‘BOLUSPOR YENİ STADYUMUNU İSTİYOR’ adı altında sosyal sorumluluk projesini başlattığı dönemde, Vekillerimizden destek bile alamaması, buna karşılık Gençlik ve Spor Bakanlığının tesisleşme hamlesi çerçevesin de yirmi beş şehre modern statlar yapılırken, Bolu’nun çehresi değiştirecek, Boluspor taraftarlarına yakışır bir stadın Bolu’ya kazandırılamaması kimse kusura bakmasın ama bu konu tamamen vekillerimizin acizliğinin açıkça

 

Belediye Başkanı Sayın Yılmaz’ın secim vaatlerin de yer alan stadyumu önceleri Küçük Berk mahallesine yapılacağını daha sonrada Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Sayın Alişarlı’ile bir araya gelerek yapmış oldukları açıklamada Üniversite yerleşkesi içersinde elli dönümlük bir alan içerside on beş bin kişilik bir stadyum projesinin hazırladıklarını ve en kısa süre içersinde kazmanın vurulacağı müjdesini vermişti. Aradan günler aylar geçti. Ortada ne stat nede kazma var. Velhasıl özde değil sözde konuşmalarla lafonten’den masallar.

 

Şimdilerde iki Belediye Başkan adayları da kendilerine takdim edilen Boluspor formasını giyip poz veriyor. Ama ikisini de Boluspor taraftarları yakından çok iyi tanıyor. Hangisi kazanırsa kazansın yeri geldiğinde hani diyoruz ya spor turizmi diye, ön ayak olacakları stadyum projelerini hayata geçirerek şehre bir canlılık getirmeye vesile olurlar. Yoksa bir daha ki seçimler de seçmenin yüzüne zor bakarlar.

Yazarın Diğer Yazıları