TAM YERİNE RAST GELDİ…

Bu sezonda hüsranı yaşadık.

Oysa sezona iyi başladık, bir ara seri galibiyetler alınca umutlanıp erken havalara girdik.

Sezon sonunda yaşanacak mutluluğun uzun bir maraton gerektireceğini göz ardı edip, devre arasında bile aksayan mevkilerimize oyuncu almaktan aciz kaldık.

Takım içersinde ki sıkıntıların yaşanması Sait hocaya kesilirken her şey süt liman olmuş görüntüsü verildi.

Daha sonrada kötü gidişat sonrasında günah keçisi olduğu düşünülen futbolcuların ipinin çekildiği gösterildi.

Oysa takım içersinde ki tabiri caizse kaşar futbolcuları Başkan ve yönetimi hatta teknik heyet bile bilmesine karşın, ısrarla oynatmaları takımı da hedef doğrultusunda sabote etmiş oldu.

Ligde puan sıralamasında altımızda yer alan ve puan olarak fark attığımız takımlar bizim istikrarsızlığımızı iyi değerlendirip ilk iki ve ilk altı içersinde yer aldılar.

Bir atım barutu kalmış takımına güvenen, kredilerini tüketmiş Boluspor’un teknik direktörü Orhan Kaynak’ ise verdiği her demecinde iyimser bir tablo çizerek şirin gözükmeye çalıştı.

Oyuncularının istek ve arzularının çok iyi olduğunu hatta daha da ileri giderek, onlara inanıp güvendiğinden dem vurdu.

İlk altı içersinde yer alan takımlarla maçlarının olduklarını, bundan da çok iyi sonuçlarla çıkacaklarını ifade ederek camiaya umut dağıtmış oldu.

Bizler ise hocanın aksine, dışarıdan takımın aksayan yönlerini, takım içersinde ki kopukluğu ve hala daha takım oyunu oynayamadığımızı yazdık.

Burada tam yerine rast gelmişken, atalarımız iddialı konuşanlar için ‘Büyük lokma ye ama büyük konuşma.’ derken, Sadece konuşarak bir yere varılamayacağını ise  ‘lafla peynir gemisi yürümez.’ diye ne güzel söylemişler.

Kısacası bu sezon umutların yitirilmesine Orhan hoca ve futbolcularının olduğu kadar, Boluspor Kulüp Başkanı ve yönetiminin de yanlışları olmuştur. Bu da böyle biline.

Ne diyelim kelimelerin kifayetsiz kaldığı, içimizin süper lig ateşiyle yandığı bir haldeyiz. Bu sezonda treni kaçırdık çok üzgünüz.

Gözlerimiz bu saatten sonra Boluspor kongresinde başkan arayışı içersinde olacak. Bizler gelecekten umutluyuz.

Göreve gelecek başkan ve ekibiyle, yirmi yedi yıllık özlem için birlikte ‘Spor tabiriyle’ bundan sonra ‘ÖNÜMÜZDEKİ SEZONA BAKACAĞIZ.’

Yazarın Diğer Yazıları