BOLUSPOR’DA DELEGELER NE İŞE YARAR?

Selam ve Dua ile merhabalar,

Camiaya “Son dakika golü” atarak, adaylıktan çekilen Sayın Abdullah Abat ortalığı toz duman etti.

Yeni sezon çalışmalarını kongre öncesi başlatan, “Reklam anlaşmasını yapıp, hoca ismini netleştirip ve başarısızlığın mimarlarından gördüğü kulüp çalışanları konusunda, radikal kararları alacağını resmi siteden değil ama gayri resmi sitesinden duyurmuşken” ne olmuştu da kongreye bir gün kala “Yeniden aday olmayacağını söyledi?”

“Ne olmuştu” kısmını sorarsanız;

“Çokta uzaklarda değil, Gölcüğün içinde önce yok edilen, sonra ekilen Nilüferlerde aramak gerekir sanırsam?”

Bu olaylar ve ertelenen kongre sonrası ilk adaylığını açıklayan, eski başkanlardan Sayın Mehmet İnceayan oldu.

Spor sitelerinden okuduğumuza göre başkan adayımız “Yukarılardan icazet pardon destek almış, resimlerden gördüğümüz kadarıyla eski yöneticilerden nasıl olacaksa yeni yüzler kurulmuş, özümüze dönüp, yerli hocalarla başarıyı kovalayacaklarmış!”

“Allah sonunuzu, sonumuzu hayırlı etsin. Başarılar.” demekten başka bir şey kalmıyor bize.

Diğer adı geçen zatlar ise, gün itibariyle isimleri söylentiden öteye geçmemekte.

Hatta bu söylentiler arasında, kendisine yeniden başkan olması “2004 ruhundan, taraftarın çoğunun nazarında tuz ruhuna dönüşen” isimlerin zikredilmesi yâda birileri tarafından “Yeni bir soluk” diye haber yapılması, yaptırılmasının “Boluspor’a artık fayda yerine, zarar getireceğini” düşünenlerdenim.

Gelelim yazımızın başlığına.

Bir kongre üyesi olarak kendi naçizane düşüncem, 31 Mayıs’taki ikinci kongreye kadar tek aday çıktığını düşünürsek, ikinci bir aday seçeneği olmadığı için kongre üyeleri “Seyirci” statüsünde kongreye katılacaklar. Tek adayın ve seçtiği yönetimini, sadece İzlemek ve kabullenmek” zorunda kalacaklar. İki veya daha fazla aday çıktığı zaman ancak üyeler seçme hakkına sahip olabilecekler.

“Tabii iki veya fazla aday çıkabilirse?”

Ama bizim camiamızda genelde “Yüce şef kimi gösterir, kime icazet pardon destek verir, maddi olarak da yanında olur ise” delegelere “Seçme hakkı kalmadan, her sene başkanımız belli olmuş oluyor.”

Ola ki “Desteğe, icazete gerek yok, ben ekibimle bu işin altından kalkarım.” diyen bir “Babayiğit başkan adayı ve yönetimi” çıkarsa bilsin ki;

“Daha kongreye gelemeden, maça 3-0 yenik başlıyor”

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları