LÜTFÜ HOCA BOLUSPOR YOLUNDA!

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

"Boluspor'a hoca arayan" yönetimimize "İlaç" gibi gelecek bir öneride benden;

 

"Boluspor için okuduğu dualarla adını duyuran emekli imam Lütfü Karataş Hocamızın" hem maddi açıdan hem de manevi açıdan, bu sene bu zorlu geçecek ligde çok faydalı olacağına inanıyorum.

 

İşin ironisi, malumunuz odur ki sezonun başlamasına neredeyse 1 aydan kısa bir süre kalmasına rağmen "Ne hocamız belli, ne transfer politikamız, en kötüsü de bu seneki ligdeki geleceğimiz!"

 

"Yardımcı hocalıktan" başka tecrübesi olmayan "Elvir Baliç'le deneme tahtasına dönmekten" ve gelecek tepkilerden ve büyük maddi zarardan son anda kurtulduk.

 

"Tam Şükür!" diyecekken, birde baktık ki ligin teşbihte hata olmaz "Kabadayı, agresif hocalarından Ümit Özat'la palas pandıras anlaşılmış."

 

Anlaşılmış, anlaşılmasına da ortada "Ne imza, ne de protokol" var. Ortada olansa "Sözde kalan bir sözleşme!" (Hocanın ikinci istifasıyla öğreniyoruz bu durumu.)

 

"Kurumsallaşmaktan, kalıcılıktan, profesyonel yöneticilikten" bahsedilen günümüzde "Kara düzen bir işleyiş tarihte görülmüş müdür?" bilen varsa söylesin.

 

Şimdide sanki "Denize düşen yılana sarılır" misali bir kaç gündür "Levent Eriş sesleri" yükseliyor.

 

Çok değil birkaç sene öncesine dönelim..

 

Takım Levent hocanın isteği doğrultusunda "Büyük maddi külfetle" oluşturulmuş. Futbol Şubesinin "Tüm ipleri Levent hoca ve geri plandaki menajerinin ellerine bırakılmış", Takım neredeyse ilk iki içerisinde "O sezon Bu sezon'a" doğru koşar adım ilerliyor. "Levent hoca yak bizi" sesleri tribünlerden yükseliyor.

 

"Şehir bütünüyle şampiyonluğa inanmışken, hoca görevden ayrıldıktan sonrada öğreniyoruz ne mi oluyor?"

 

"3 Temmuz 2011 tarihinde Türkiye'nin 15 şehrinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyonla" birçok aktif yönetici ile futbolcunun gözaltına alınması sonucu başlayan davada ki tapelere birde bakıyoruz ki "Levent Hocamız bizim takımın başındayken Giresunspor Başkanıyla ikinci sezonda takımın başına geçme ve diğer soruşturma kapsamında yargılanacağı konuşmalara imza atıyor!"

 

Beyler, arkadaşlar, başkan ve yönetici kardeşlerim;

 

İki-üç sezondur bu ligde direkten dönüyor ve son haftalarda ligde kalıyoruz. Çekirgenin sıçraması misali "Üç kez sıçradık, dört olur mu, Allah muhafaza!"

 

Çok çok daha geç kalamadan, sezona kimsenin "Hayır" diyemeyeceği bir Teknik adamı acilen bulup, maddi külfete de sokacak olsa eksik mevkilere sağlam transferler yapıp, "Rakiplerimizin haftalar önce geldikleri duruma bizler yeni yenide olsa gelmeye çalışalım."

 

Unutmayın ki;

 

"Sizler belki geçicisiniz ama Boluspor baki!"

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları