GOCCA BİR OHH!!!

Selam ve Dua ile merhabalar,

Tavşanlı galibiyeti, Fethiye’nin mağlubiyeti, 1461 Trabzon’un düşmüş Maraş beraberliğinin özeti ne derseniz;

“Gocca bir oh. Gocca Boluluların yüreklerinden, Gocca bir yükün bir kısmının kalkması” demek.

Maça gelirsek,

İki taraftan da “Temkinli” bir başlayış. Rakibe “Bir puanın yetmesi, üç puanın ilaç gibi gelmesi” demekti.

Hatta bir ara yediğimiz baskı sonucu, “Acabaların kafalarda uçuştuğu” bir 10-15 dakikada geçirmedik değil.

Ama ilk yarının son 15 dakikasıyla birlikte gelen “Orta saha hâkimiyetimiz, rakibin ileri çıkamaması yiten özgüvenimizin geri gelmesini” sağladı.

36 dakikada bence “Maçın yıldızı İsmail Haktan’nın” sert vuruşu kalecinin sektirmesi, seken topun koluna çarpması ve kale içine doğru yönelmesi Emrah son dokunuşu yapmasa bile o kaleye yönelen top;

“Ben bu kaleye gol olurum, arkideş!” der gibiydi.

Defansta “Âdem, Abdülkadir, Cemil ve Ali Can’ın hatasız oyunları, İlyas’ın bizi rahatlatan müdahaleleri ve pasları, orta alanda Alp’in risksiz oyunu da” eklenince ikinci yarıdaki iki pozisyon dışında “Rakibe sahamızı” göstermedik.

Atacan’a ayrı bir yer açmak istiyorum.

“Hatalı goller yedi, hatalı yüreğimizi ağzımıza getiren pozisyonlar” yaşattı. Ama “Maç 1-0 iken kurtardığı peş peşe biri yüzde yüz iki pozisyon var ki ve şuan üç puana sevinebiliyorsak, ligde kalma adına umutlarımız” daha da kuvvetliyse;

 “Teşekkürler Atacan!”

Umarsızca saldıran Tavşanlı’nın gardını düşüren ise, “İsmail Haktan’nın muhteşem bilek hareketleri ve gol pasında hayatının beklide en rahat gollünü” atan İskender oldu.

Gelelim haftaya,

Sahasında “34 puanlı Tavşanlı, 38 puanlı Antep’le berabere kalır yâda mağlup” olur. Bizde “Fethiye maçından en kötü beraberlik alırsak, ligde kaldığımızı söylersek yalan olmaz herhalde?”

Hele ki deplasmanda alacağımız bir galibiyet, “Düşenleri belli edeceğinden”, ligin son haftasını sadece “Süper lige çıkacaklar ve Play-Off oynayacaklar” için önemli olacak bir durum oluşturacaktır.

“Hadi çocuklar, hadi Yılmaz hocam” bu elli yıllık çınarın sevdalılarına bu haftaki “Oh çektirmenizi”, Fethiye maçında “Ligde kalmamızı garantilemeye”, Denizli maçını ise taraftara ve bizlere;

“Bir bayram havasına dönüştürmeniz” dileklerimle.

Baki selam ile…   

Yazarın Diğer Yazıları