FORVETSİZ BU KADAR!

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

"Birinci dakikasından, doksanıncı dakikasına kadar yağan yağmur" ve "Forvetsiz oynadığımız maçtan" belki de bu sayede, deplasmandan bir puanla dönüyoruz.

 

Ağır bir zemine rağmen, iki takımında "Kondisyon açısından" ayakta kaldığı, "Son dakikaya kadar kora kor mücadelenin devam ettiği" bir maç izledik.

 

Ve yazımızın başlığında dediğimiz gibi forvetsiz "Bereketle yağan bu yağmur, ceza sahamız önünde birikmese", uzatmalardaki sağdan rakibin ortası yada şutu o su birikintisi kale önünde olmasa "Ya direk kalemize gol olacaktı" yada "Yavaşlamasa arkadan gelen Giresunlu  oyuncuya ayağıyla topu kalemize göndermek" kalacaktı.

 

Maç boyunca rakip kalecinin "Yüreğini ağzına getirecek" bir pozisyonumuz olmadan maçı tamamladık. Rakipse, az şanslı olsa belki de puansız dönecektik.

 

Cezalı Prijovic'in yokluğunda, forvet hattında kendine yer bulan Kenan Şahin'le maalesef "Doksan dakika on kişi" oynadık. "Top ayağına geldiğinde ya yere düşüp hakemden faul bekledi, yada topu rakibe kaptırdı."

 

"En son golünü ne zaman attı?" sorusu da aklıma takılıp durdu maç boyunca.

 

Diğer bir sorumda Reha hocama olacak;

 

"Azeri forvet Javadov ne için alındı?"

 

Maça kaptan olarak çıkan, sahadaki "Mücadeleci yapısına" lafımız olmayan, İsmail Haktan'a da bir sorum olacak;

 

"İsmail, çoğu maç ekseriyetle itirazdan sarı kart görmen senin suçun mu? Yoksa hakemler sana haksızlık mı yapıyorlar? Bu her maç kart görme konusunda, kendini nasıl geliştiriyorsun?"

 

Haftaya sahamızda oynayacağımız "İlk altı adaylarından Alanyaspor" maçı çok önemli bizim için.

 

Sonrasında üst üste iki hafta deplasmanda oynayacağımız "Süper ligin kuvvetli adayları Osmanlıspor ve lider Kayserispor maçları puan ve puanlar alma açısından" zorlu ve sıkıntılı olacaktır.

 

"Alanya maçını puan kaybetmeden geçtiğimiz" takdirde, "Hem alt sıra kabusu bitecek, hem de olası iki deplasman mağlubiyetinin, bizim açımızdan korkulu rüya görmemize" bir nebze engel olacaktır.

 

Umarım "Reha hoca önce kendini, sonra futbolcularını bu maçlara iyi konsantre" eder, sezonu orta sıralarda kapatabiliriz.

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları