Fazlada ÇAPA'lamamak Lazımdı!

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Malum ligin "Geçen seneden bu yana en istikrarlı(!) takımı" bizdik.

 

"İstikrar mı?" dediğinizi duyar gibiyim. “Evet istikrar.”

 

TFF 1.Ligde düşen, çıkan ve yeni gelen takımlara baktığımızda "Hocasını 2 senedir değiştirmeyen belki de tek takım Boluspor." Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

 

Ama bu istikrar sezon başından itibaren tabiri caizse “Çatırdamaya” başlamıştı.

 

Önce “Yapılamayan transferler” çatlak oluşturdu, sonra “Başkanla hoca arasında iletişim kopukluğundan” soğuk rüzgârlar esmesinden mütevellit araya kara kediler girdi. Sonra “Skorlar ve sahada oynan(may)an kötü oyunlar” neticesinde gelen beklenmeyen sonuçlar, hocanın “Pollyanna misali her mağlubiyete pembe gözlüklerle bakıp, bir kulp bulması”, Necip Başkan'ın Fuat Çapa'nın “Başarısız kenar yönetimine ve masallarına karşı suskunları oynaması” gibi etmenler “Çatlağı, fay hattına” çevirdi.

 

İstikrar demişken son üç maçta alınan mağlubiyetlerde "Fay hattını tetikleyince" kaçınılmaz son gerçekleşti.

 

Bugün itibariyle Boluspor’un "Fuat hoca istikrarı pardon istifası anlaşmalı şeklinde" sona erdi.

 

Gelelim Boluspor'un Fuat Çapadan sonraki geleceğine.

 

Acilen Fuat hocanın istemeden de olsa “Boluspor’a verdiği 1,5 senelik zarar tespit edilip”, bu ligde “Tecrübeli, alt yapıya önem verecek, futbolcuları acilen bir rehabilitasyona sokacak bir hocayla” Boluspor kulübü anlaşmalıdır.

 

“İlk defa hocalık stajını Boluspor da yapacak, bütçede alacağı parayla gedik oluşturacak, futbolculuğunda iyi ama hocalığında bir arpa boyu yol alamamış” kişileri Boluspordan uzak tutmak dikkat etmemiz gerekenlerden bir kaçı.

 

Devre arasına kadar minimum puan kaybıyla, kalacaklar ve gidecekler belirlenmeli, takımda “Fuat Çapa'nın gidişine üzülen arkadaşlara belki de hemen hocayla beraber biletleri kesilmeli.”

 

Bu gidiş, geç kalınmış, ama Boluspor'un yararına olmuş bir ayrılıştır.  Hatanın da neresinden dönersek kardır bu bitiş. Başka Bolusporumuz da olmadığına göre artık vakit birlik vaktidir.

 

Başarılı bir insan hatalarından faydalanır ve farklı bir şekilde tekrar dener. (Dale Carnegie)
 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları