Ne Değişti?

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Yeni hocamız Sait Karafırtınalar yönetiminde lige adeta “Fırtına gibi” girdi.

 

Çaykur Rizespor deplasmanındaki son dakika penaltısıyla kaybedilen ilk maçı saymazsak, kupa dâhil “5’te 5 yapan bir Boluspor” oluşturdu.

 

Hatta Boluspor’la anlaştığı spor haber sitelerine düştüğünde, haberlerin yorum kısımlarına ve sanal âlemde “İkinci Sınıf Hoca” yakıştırmaları yapanlara takımın oynadığı istekli ve rakibine oyununu kabul ettiren oyunuyla, kazanılan peş peşe galibiyetlerle sahada adeta “Tokat gibi” cevap verdi.

 

Bu işin hoca tarafıydı. Gelelim işin Futbolcu tarafına!

 

Fuat Çapa yönetiminde 9 maça çıkan 2 galibiyet 2 beraberlik 5 mağlubiyetle 8 puan toplayan 15nci sırada yer alan Boluspor'lu futbolcular, Karafırtınalar yönetiminde 5 maçta 4 galibiyet 0 beraberlik 1 mağlubiyetle 12 puan toplayıp, toplamda 20 puan alarak 6ncı sırada yer alarak adeta “Düşme potasından, ilk altı potasına” yerleştiler.

 

Sait hoca döneminde futbolcu transferi oldu mu? Hayır tabiki.

Sakat, cezalı olup da sahalara dönen oyuncumuz oldu mu? Tabiki hayır.

Eee, o zaman ne değişti?

Sait hocanın takıma sihirli elimi değdi? Oyuncuların birden yerlerdeki performansları tavan mı yaptı?

 

Bu soruların cevapları aslında soruların içinde saklı. “Fuat Çapacılar, Yöneticimciler, Papazlar” gibi takım üçe bölünmüştü.

 

Hoca ilk başta "Yönetim içinden" kendisine sunulan raporla birlikte “Papazları” ilk başta yanı başına oturttu. Sonra takım içindeki “Gruplaşmaları teker teker görüşmelerle, istişarelerle” bitirdi. Çapa dönemindeki futbolcularla olan mesafeli duruşu kaldırıp, kolej havası yaratmaya çalıştı.

 

Futbolculara “Siz bu ligde markasınız, siz bu değilsiniz! Kalitenizi sahaya yansıtın!” mesajını verdi.

 

Sonuç hepimizin de izlediği, beğendiği, arzu ettiği BOLUSPOR!

 

Sıra şimdi yönetime düşüyor. Devre arasına kadar bu takım kazanacağı puanları kazanıp, arada özellikle “Forvet mevkiine kiralıkta” olsa bir transfer yapılıp, sağ kanat ve orta sahaya takviyelerle eksikler tamamlanmalıdır.

 

Sezon başından beri bekleneni veremeyen, veda etmesi gerekenler belirlenip kadro netleştirilmelidir.

 

Camianın bir bütün olduğunu da düşünürsek “Boluspor yönetimi, futbolcular, taraftarlar ve basın” bir bütün olup, camianın Süper Lig özlemini gidermelidir.

 

Baki Selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları