UZAKTAN KUMANDALI BAŞKAN

Selam ve Dua ile merhabalar,

Malum en son yüzümüze “Beşkardeşi yediğimiz” maç içi ve sonrası, tribünlerden sonu “Adam gibi Başkan” istemiyle karşı karşıya kaldık.

Taraftar bence aşırı tepkisinde, kendince haklıydı. Üst üste bu ligde izlemeye mecbur bırakıldığı “Son hafta hezimeti filmlerden!” sonra.

Her sene “O sene bu sene” sloganıyla, değişen “Başkanlar, değişen hocalar, değişen oyuncular” ve değişmeyen birkaç şeyse “Hüsran, giden umutlar, giden Bolu’nun paraları” ve özellikle bu başarısızlıklarla tabiri caizse hep “Orgazm olan, bir avuç tekere çomak sokma meraklısı İrlandalılar!”

Evet, doğrudur. Sayın “Abdullah Abat ve yönetimi” bu sene başarısız olmuştur.

Taraftarın “Sezon başı başkan olmasını istediği, büyük hedefler beklemeden” takıma sahip çıkmasını istediği başkandı.

Ama ne değişti de, bu istek, “İstemezuka” dönüştü?

Önce Serhat Güller efendiyle başlayan, yazar Oğuz Çetin’le süren “Hoca seçimi” yanlışı, önceki senelerdeki gibi “İşin kolayına kaçıp” Süper ligin ve bu ligin kaşarlarının takıma peş peşe alınıp, takım olma olgusunun baş şartı olan “Genç bir kadro oluşturmadan” ve sonraki senelere umutla bakabilmemizi sağlayacak gençlerse bu kolaycılık içerisinde yok olup gitti.

Sonuç?

Hepimizce malum. Bu kadar “İsimli papazların” bir arada olması, forvet bölgesinde “Emekliliği gelmiş Aydın ve şike sürecinden geçmiş İskender’e, 150 kiloluk Djiehoua’ya güvenilmesi”, ihtiyaç olan bölgeler yerine “Aynı bölgeye ikiden fazla benzer özellikle futbolcu transferleri ve bunlardan verim alınamaması”, önceki senelerde yaşanan “Son hafta sendromlarına” bir yenisini daha ekledi.

Umarım önümüzdeki sezon “Gençlere önem vererek, hedef koymadan ilk sene ligde kalmayı, sonraki seneler oluşan çekirdek kadronun eksik yerlerine yapılacak birkaç transferle” hedefe oynanmalıdır. Yoksa her sene düştüğümüz hatalarla;

“Amerika’yı yeniden keşfetmeye, ne zamanımız, nede bu şehrin parası yeter!”

Neticede, asmadan kesmeden “Kongre sürecine kadar, bu yönetimle, başkanla sezon sonuna kadar beklemekten” başka şuan bize fayda sağlayacak farklı bir durumda yoktur.

Kongrede “Abat başkanla mı, yeni başkan adaylarıyla mı?” devam edileceğine, yine bu camia ve kongre üyeleri karar verecektir.

Bir kongre üyesi olarak son sözüm şu olacaktır;

“Adı var, kararı yok, uzaktan kumandalı başkan adayları çıkacaksa, Özüne, sözüne, kişiliğine kimsenin laf söylemeyeceği Abdullah Abat, geçen seneki hatalarına düşmeme kaydıyla yeniden ve yeni isimlerden oluşan az ama öz yönetimiyle, gençlere önem verecek, bu ligi tanıyan bir hoca ile ikinci bir şansı daha hak etmektedir!”

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları