PARALI BAŞKAN

Selam ve Dua ile merhabalar,

Geçtiğimiz Cuma günü kongre sebebi ile kulüpteydik. “İncin top oynadığı” kongre gerçekleşmeyince, yazar dostum M. Nezih Erkan’la birlikte başkanı odasında ziyaret ettik.

Seçildiği günden bu yana ortamlarda karşılaşmış ama sohbet etme şansımız olmamıştı. Bende haftalardır yüz yüze sormak istediklerimi kendisine sorma fırsatı buldum.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi “Kulübe kalıcı gelir kaynaklarının oluşturulması ve kişilere Boluspor’un bağlı kalmamasıyla” alakalı sorulardı.

Otoparkların gelir anlamında “Boluspor adına faydadan çok manevi anlamda zarar getirdiğini”, insanların “Değil 1-2 saat, 10-15 dakikalık işleri için bile 3 Türk Lirası ödeme zorunda kaldıklarında” bu parayı zorda olsa verdiklerini, ama otoparkçı vasıtasıyla “Boluspor’a sinkaflı hakaretler yağdırdıklarını, hatta zıkkım zehir olsun!” diyenleri bile duyduğumuzu anlattım.

Gelelim başkana sorularımıza;

“Böyle geçici gelirler yerine başkanım neden benzin istasyonudur, kolejdir, markettir Boluspor adıyla açılmaz, yapılmaz?”

“Ayrıca yıllardır yönetimin içinde benzin istasyonu sahipleri olduğundan mıdır, kulübe bir benzin istasyonu kazandırılmayışı?”

“Sanayinin oradaki belediyeye ait Benzin istasyonu ihaleye çıkacak, burasıyla alakalı Belediye başkanıyla görüşmeniz oldu mu? Burası Boluspor’a kalıcı bir gelir olarak kazandırılamaz mı?”

“Bağış yâda Belediyenin göstereceği bir yere, yardımlarla bir Boluspor koleji neden yapılmaz?”

“Yeni kulüp binasının giriş çakıllı yolu ve çevre düzenlemesi için çalışmalarınız var mı? Herkez elini kolunu sallayarak kulüp çevresine girebilecek mi?”

Gelelim aldığımız cevaplarımıza;

“Kalıcı gelir olmasını elbette isterim. Her gün para arıyoruz. Misal bir yere başkan olabilmen için maddi gücün kuvvetli zengin biri olman gerekiyor. Yâda kulübün kendi kendini çevirir gelir kaynakları varsa, sen bile bu kulübe başkan olabilirsin.” Dedi.

“Benzin istasyonu konusunda çalışmalarımız var, belediye başkanımızla görüşmeyi düşünüyoruz. Sanayideki yerde olabilir, yâda başka bir yer gösterilirse oraya da olabilir. Ama sadece bizler değil, sizlerde yazarak bu konuda bizlere yardımcı olun.” demeyi de ihmal etmedi başkan.

“Okul yapılması hem yer, hem maddi, hem de zaman açısından şuan imkânsız.”

“Çevre düzenlemesi ve yol için valimizden söz aldık, yakında başlanacak. Girişlerse düzenleme altına alınıp, eski kulüp binası yanından olacak.” Diye sorularımızı yanıtladı.

İşin hasılası;

“Kulüplerin profesyonel yönetimlerinden çok, parasal anlamda sabit ve kişilere bağlı olmayan gelirlerin kulübümüze kazandırılmadığı takdirde, eski yönetimlerin borçlarını yeni yönetimlerin devralması ve kişisel ilişkilerle kulübe reklam yâda yardım anlamında para kazandırılmasıyla artık kulüpler ilerlemiyor, aksine oldukları yerde sayıp, batıyorlar.”

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları