ÜÇLÜKLERE DEVAM

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Dedik ya “Bu takım üç yerde, üç atarda, kimsede bir şey anlayamaz” diye, keza dün akşamda öyle oldu.

 

Ligin “En fazla gol atan ve gol yiyen” takımlarından biri olmamız galiba durumumuzu özetliyor.

 

Öyle bir oyun sistemi ki anlayan beri gelsin.

 

“Defansif” desen değil. O kadar golü yemezdin.

 

“Kontra atak” desen hiç değil. Her maç iyi kötü golün olurdu.

 

“Organize” desen o zaten değil. “Üç topu bir arada yaptığımızda emin olun” gole gidebiliyoruz.

 

“Rakipler kötü” desen “Dün akşam ki Alanya 14 puanı nasıl aldı?” diye sorarlar adama!

 

Aklıma tek gelen bu yeni oluşmuş takımdaki genç arkadaşların “YÜREKLERİNİ” ortaya koyması. Başka aklıma “Futbol Şansı” geliyor, oda bir yere kadar.

 

“Eksik bölgelerimiz var devre arası tamamlamamız gereken. Sakatlarımız var yeri doldurulamayan, hocamız var kulüpte ipleri ve sazı eline almış istediği havadan çalan.”

 

Ama bakıyorsun ki “Kim yedekte beklemiş, kim ilk onbirin vazgeçilmezi olmuş, kim girse, kim çıksa” anlayış değişmiyor. İsimlerden çok;

 

“Onbir kişimiyiz, onbiriz! Oynayalım abi” felsefesi oturmuş takımımıza.

 

Haftalardır kasıtlı yada kasıtsız “Hakem hatalarından” canımızın yandığını, “Koray Gençerler ile de önceden defalarca bu acıyı yaşadığımızı” düşünürsek, dün akşam ki maçta “Rakibe verilen kırmızı kartın ağır olması” hariç tüm pozisyonları “Orta ve yan hakemlerin iyi süzmesi” sonucu deplasmandan puanlarla dönebildik.

 

Bir çift notta özellikle kalecimize ve kaleci antrenörümüze.

 

Özkan kardeş;

 

“Yan toplara özellikle kornerlere çıkmamak, çizgi kalecisi olmak, karambol pozisyonlarında top önündeyken topa sahip olamamak (bakınız Giresun maçı golü, bakınız Alanya maçı faul nedeniyle iptal edilen gol) çok mu zor?” Hakkını da yemeyelim, uzaktan gelen şutlardaki reflekslerin harika. Umarım  bu eksikliklerini de giderdiğinde, geleceğe daha umutla bakıyor olacağız sayende.

 

Bir parantezde Genç Emre’ye;

 

“Yılmaz Özen hocamızın bizlere armağanı Emre, 2 gol bir asist yapan Emre, Fatih Hocanın beğenmediği Cavcav’ın parasını çok bulduğu Emre. Oyna, oynat, nazire yap, çatlat, patlat Boluspor’la beraber hep sende parla.” Rabbim yolunu açık etsin genç yürek.

 

Asıl önümüzdeki zorlu sürece gelirsek. İlerleyen haftalardaki zorlu üç maç gerçek durumumuzu ortaya çıkaracak. “Osmanlıspor, Kayserispor ve deplasmanda Adanaspor. Bu maçlardan alınacak en kötü 5 puan ligde orta sıralardaki yerimizi garantileştirecektir.”

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları