HAKEM, DİREK, GÖBEK

Selam ve Dua ile merhabalar,  

“Direklerin ve hakemin Boluspor’un galibiyetine engel olduğu” bir gece maçı izledik.  

Bu sezon önceki sezonlarda olmayan bir inanmışlık, mücadeleci bir kadro ama skora gidemeyen bir takım izlenimi veriyor izleyenlerine Boluspor.

Maç kadrosuna baktığım kırmızı kart cezalısı olan Cemil”in yerine oynamasını beklediğim Dixon yerine sahada kilosal anlamda “Ağırlığı” hissedilen Metin”in olması ve “Atacan duruken kaptanlık bandının” verilmesinin yanında, forvette geldiği günden bu yana varlık gösteremeyen İskender”in yerine yeni forvet transferi Gökhan”ın olmayışıydı.  

Rakip geçtiğimiz senenin aksine kadrosal anlamda zayıf, Bolu”ya tamamen “Bir puan üstüne” kurulu bir oyun sistemiyle gelen, olurda “Bir kontrada pozisyon bulurda üç puanı alır giderim” düşüncesiyle geldiği belli oluyordu.  Metin ve Zlatkov”un kademe hataları, Alp”in “Kalitesini inkar eden oyununa” rağmen “Direkler” iki kez rakibin planını bozdu.  

“Sahada ne yaptığını bilmeyen, her iki tarafa da yanlış kararlar veren, oynatmamaya ve zaman geçirmeye çalışan” deplasman takımına prim veren bir “Hakem müsvettesi” görevini yerine getirip, seyirciyi çıldırtıp, hatta “Kulübe kuvvetle muhtemel ceza aldıracak” bir yönetim sergiledi.  

Baştan “Birkaç isimden kadro yanlışı, yanlış oyuncu değişiklikleri, Direkler ve hakeme rağmen” alınan bir puana “Sevinir” hale geldik gecenin sonunda.  

Ama geleceğe baktığımızda önceki sezonlardaki maç öncesi ve maç içi futbolsal anlamdaki karamsarlık hem sahaya hem de tribünlerde bizlere “Mücadele, hırs ve azim” geleceğe ümitle bakmamıza sebep oldu.   İşin özetine gelirsek,  

Kadro yanlışı dışında “Ali hocanın askerleri” bu ligde “Bizlerde varız” mesajını tüm camia ve ligdeki rakiplerine vermiş oldu.

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları