TECRÜBE Mİ, PARA MI?

Selam ve Dua ile merhabalar,

“Genç bir başkan ve gençlik dolu bir yönetimle, ligdeki kritik durumumuz ve kulübün maddi sorunlarıyla” ikinci yarı camiamıza hayırlı uğurlu olması dilekleriyle yazımıza başlayalım.

Yaşıtım olan ve her ne kadar bir tanışıklığımız olmasa da aynı okulda bir dönem okuduğumuz “Savaş Abak ve yönetimini tebrik ederek” başlayalım satırlarımıza.

Yıllardır yazılarımızı takip edenler bilirler:

“Bu kulüpte artık yeni yüzlerin ve genç dimağların görev almasını” hep dillendirmişimdir.

Bu isteğimiz aradan uzun zaman geçse de gerçekleşti. Amma velâkin:

* İlk defa bu kadar “Düşme hattına yakın olduğumuz” bir zamanda değil!

* “Dört takımın lige veda edeceği” bir sezonda değil!

* Önceki yönetimin ve eski yönetimlerden gelen “Borç yükünün daha yarım sezonda tavan yaptığı” bir dönemde değil!

* Parasal anlamda “Günü Kurtarma” adına, bu yeni isimlerden oluşan genç yönetimin fedakârlığı iyi ama “Yönetimsel ve yönetici tecrübesi” anlamında sıkıntıların yaşanabileceği ve bu sıkıntıların “Telafisinin zor olduğu” bir yarım sezonda değil!

Bu arkadaşlar herkesin malumudur, “Ateşten bir gömleği” giydiler tüm ağırlığınca üstlerine. Ya bu “Gençlik ve maddi güç mayası” tutacak, en iyi ihtimalle bu takım ligde kalacak. Yeni sezona daha bir “Umutla” bakmamıza sebep olacaklar.

Yada hiç istemesek de “Tecrübe eksikliği ve skorsal anlamda başarısızlıklar sonucu” oluşabilecek kaos ortamında, “Uzun süredir yer aldığımız bu ligden, büyük bir borç yüküyle birlikte düşürenler” olarak akıllarda yerlerini alacaklardır.

“Rabbim yar ve yardımcınız olsun!”

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları