VAH BOLUSPORUM VAH!

Selam ve dua ile merhabalar,

 

Başlığı atarken çok düşündüm. “Küçük Şehrin büyük takımına bu başlık yakışır mı?” diye.

 

Maalesef ki 55 yıllık mazisi olan bir kulübü “1-0 yenikken sahasındaki maçta” son dakikada “İstanbulspor’dan Osmanlıspor’a atılan gol haberi” tribünlerdeki yöneticileri ve futbolcuları hatta biz basın mensuplarını “Ligde kalmış, şampiyon olmuş gibi” sevindiriyorsa, bu başlığı da bizim atmamızda bir sakınca görmedim.

 

Bu takım 1959 yılından beri tutulan Süper lig tarihinde hala 18.sıradaysa, bu sezonda düşme hattının “1 sıra üstünde can çekişir hale getirenlere selam olsun!”

 

Eskiden “Bir çırpıda sayılan kadrolar, efsane futbolcular, futbolcu fabrikası olan, gelirini parlatıp yıldızlaştırıp sattığı” futbolcularla sağlayan Boluspor gitti, yerine “Sezon bitiminde bile ismini bile bilmediğimiz, ilk on birden 5 kişi say desen sayamayacağımız, 25-30 tane her sene gelen, giden üçyüz, beşyüzbinlik maaşlı ruhsuzlar topluluğuna döndü Boluspor!”

 

Her sene borcu katlanarak büyüyen, “Suyu sıkılmış, posası kalmış” futbolcuları transfer eden, genç yetenekler yerine “38’ine merdiven dayamış, Boluspor’a 3 kumaş KISA yıldız oyuncu transferi” diye transferler yapan bir Boluspor var!

 

Taraftar maçlara yaşadığımız pandemi sürecinde gelemese de “Yönetici veya Başkan’a kızıp hıncını diliyle Boluspor’dan alıyor!”

 

“Küçük şehrin efsane takımı” yavaş yavaş “Küçük şehrin küçük takımına dönüşüyor!”

 

Bu hafta ligin son maçı Eskişehirspor var. Ligden haftalar önce düşmesi kesinleşen takımından 1 puan bize yetiyor. Ama sosyal medyada taraftar hala korkuyor, dalga geçiyor “Ya yenilirsek?” diye.

 

Ne acı değil mi? Takımınız var ama parasızlıktan puanları silinmiş, asgari ücretle oynayan gençlerden oluşan bir takıma karşı “Acaba” diye düşünebiliyoruz!

 

Son olarak, Sevgili Boluspor’u yönetenler, bu sezon şansımıza “Diğer kulüplerin puan silmeleri, bizden de kötü sonuçlar almaları” sayesinde ligde bir şekilde kalırız.

 

Amma velakin önümüzdeki sene “Yine aynı filmi seyrettirecekseniz, lütfen kulüpte param kalır,  bu sene farklı olacak, geçmişten ders çıkardık, çeşitli ali cengiz oyunlarıyla bakın kulübü bizden başka kimse istemiyor!” gibi söylemler yapmadan, gerçek Boluspor severseniz şapkanızı ceketinizi alıp;

 

“Kulübü ehliyle, liyakatiyle bu işi yapabilecek, yeniden KÜÇÜK ŞEHRİN BÜYÜK ÖYKÜSÜNÜ YAZABİLECEKLERE BIRAKINIZ!”

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları