NEFES ALDILAR

Selam ve Dua merhabalar,

 

Adanademirspor maçı sadece “Üç puan” alınmasından çok, “Fuat Çapa’nın koltuğu, Necip Başkanı otoritesinin sorgulanacağı” bir maç olmaya namzetti.

 

Ama maç günü beklendiği gibi olmadı. Herkes, özellikle “Fuat Çapa’nın maça çok iyi hazırlandığını” kadrolar açıklandığında ortaya koydu.

 

Her hafta değişik kadrolarla çıkan Boluspor, Adanademirspor maçına da değişiklikler yaparak çıktı. Ama bu değişiklikler haftalardır camianın beklediği değişimler olmuştu.

 

Neydi bu değişiklikler, elinde Arapi, Diarra, Alim ve Manisa maçı öncesi takıma Beşiktaş’ın yurtiçi ve yurtdışı kamplarından hazır gelen Pedro Franco dururken, “Özgür’den stoper yaratma sevdasından” vazgeçmişti Fuat Hoca.

 

“Amerika keşfedilmişti hocam!”

 

Yönetime rest çekercesine daha 1 hafta önce “Kafa olarak bizimle değildi, o yüzden kendisine takım bulması için gönderdik” dediği Mitchell Te Vrede’yi Manisa maçında "Birilerine mesaj verircesine" ilk onbire alıp, yetmezmiş gibi Poepon’uda kanata çekerek hem gol şansımızı, hem de Poepon’nun etkinliğini yok etmişti.

 

Bu takımın geri düşmesi haricinde, tek forvetli sistemden başka bir sistem tabiri caizse “Kendi ayağına sıkmaktır!”

 

Bu maçta bu hatalar yapılmayıp, “Aklın yolu birdir.” deyince Fuat hocam, hem kendine, hem Necip Başkana, hem de takımın gerçek oyununu göstermesini sağlayarak “Herkese derin bir nefes aldırdı.”

 

Haa, “Her şey süt liman, herkes kardeş, dertler sıkıntılar artık bir tarafta kaldı mı? asla değil, sadece “Bir maçlığına, savaş baltaları kuma gömüldü.” İşin özeti herkes 1 maçlık kredisini uzattı.

 

Misal sadece geçtiğimiz sezon Play-Off’lara kalınca Boluspor camiasının amiyane tabirle “Gazı alınmış” sezonu herkesim mutlu mesut bitirmişti.

 

Ama bu sezonki durumun 5nci haftada olduğu, hala yönetimsel ve teknik heyetsel sorunların çözülmediği, sadece skorsal anlamda bir rahatlamanın olduğu, olası bir mağlubiyet ve beraberliklerde yine “Eski defterlerin” ortaya çıkmayacağının garantisini kimse veremez.

 

O yüzdendir ki Necip Başkan, Fuat Hocam basın yoluyla birbirinize mesaj vermek yerine, kulüpte bir araya geldiğinizde, herkes “Eteğindeki taşları dökerek”, çözüm yolları acilen bulunmalıdır.

 

Velev ki bulunmaz ise Fuat Hoca gönderirlerse “Alacağım garanti paraya bakarım?”, Necip başkanda “Ben bu başarısız olmuş hocayı göndermezsem, taraftarın okları bana döner miyi?” düşünmeye devam eder.

 

Ve son söz;

 

“En kötü karar, kararsızlıktan iyidir.”

 

Baki selam ile..  

Yazarın Diğer Yazıları