Karabük Maçı Nelere Gebe?

Selam ve Dua ile merhabalar…

 

İşin mutfağına, habercilik kısmına inince, haftalardır ara verdiğimiz yazılarımıza, haftasonu oynanacak önemli maçtaki “İnce noktalara vurgu yapabilmek” adına aranın ardından start verdik

 

Pazar günü sahamızda oynayacağımız Karabükspor maçının sonucu “Boluspor, camia, taraftar, yönetim ve koltuğu sorgulanan Fatih Tekke için çok önemli.”

 

En son haftalarca önce alınan Adanademirspor galibiyetİ sonrası taraftarın "Şampiyon yap bizi, cehennemde yak bizi" sloganlarıyla “Hoşgeldin” dediği Fatih Tekke'nin koltuğu, alınan üst üste “Beraberlikler ve mağlubiyetler” sonrası sorgulanır hale geldi.

 

“Taraftarla, yönetimin bağlarının koptuğu, Cüneyt Hocanın gönderilişiyle” zirve yapan gerginlik “Adanademirspor maçıyla dindi” derken, başarısız sonuçlar hem yönetimi hem Fatih Tekke adını sorgular hale getirdi.

 

Özellikle dün Boluspor Kulüp başkanı Savaş Abak'ın yaptığı “Play-Off hesaplamaları, milyon TL’leri aşan borç ve 2 yıldız oyuncumuzu daha lig bitmeden vitrine koyup çıkartma” açıklamaları, taraftar derneklerinden hemen cevap buldu.

 

Başkanın açıklamasına tepki olarak, Taraftarın “Zehir zemberek açıklaması” sonrası K.Karabükspor maçının sonucu her taraf içinde büyük önem arzeder hale geldi.

 

Alınacak bir galibiyet “Yönetimin ve Fatih Tekke'nin elini güçlendirip, Play-Off umutlarının devam etmesini sağlayıp kamuoyunu bir nebze olsun rahatlatacaktır.”

 

Diğer durumlarda “Beraberlik ve mağlubiyette” ise oluşabilecek tepkileri, hem yönetime hemde Fatih Tekke'ye "İstifa" söylemlerinin olacağı kaçınılmazdır.

 

Ve özellikle sadece “Taraftar guruplarının bulunduğu kısımdan” değil “Tüm tribünlerden benzer tepkilerin seslerinin duyulacağını” aşikardır.

 

Baki selam ile…

 

Yazarın Diğer Yazıları