FATİH ŞEN’İ LİNÇ ETMEK

Selam ve Dua ile merhabalar,

“Linç” sözlük anlamı itibariyle “Birkaç kişinin veya topluluğun nefret duyduğu bir yâda kişi ve kişilere fiili veya sözlü olarak zarar vermek amaçlı saldırma biçimi” diyor.

Pazar akşamı “Fatih Şen’in talihsizliğimi diyelim, hatası mı” diyelim kaleciye kafayla geri pası rakibin kafasına çarpıp ağlarla buluşup, kuvvetle muhtemel “Berabere bitecek” maçın dönüm noktası oldu.

Futbol created_atinde “Yıldız olmuş, takımlarını şampiyon yapmış, ekol olmuş” oyuncuların bile talihsizlikleri hep olmuştur, olacaktır da.

Ama bizi ilgilendiren yenilen hatalı golden çok, bir kısım taraftarımızın “Daha maçın bitimine 20-25 dakika varken!” golden sonra ve top her ayağına geldiğinde yuhalarken, diğer bir kısmının oyuncumuza sahip çıkmasıydı.

Ve o dakikadan sonra aslında “Saha içindekiler ve tribünlerdekiler için maç bitmişti.”

Sahadakiler arkadaşlarına tribünlerden yapılanların etkisiyle “Mücadele etme, rakibi oynatmama, gol atma yerine gardı düşmüş bir boksörü” oynadılar.

Tribünlerse, “Yuhalayanlarla, Fatih’e destek verenlerin” karşılıklı Allahtan kavgaya varmayan atışmalarını oynadılar.

Maçın bitimiyle birlikteyse “Yıllardır başarısıyla, mücadeleci oyunuyla herkesin takdirini kazanan Hakan’ın birkaç seyirciyle küfürleşmesine” şahit olduk.

Gelelim yavaş yavaş “Düşme” lafını kullanmak istemiyorum, ama “Kötü günlerin bizi beklediği” gerçeğiyle yüzleşmeye.

Taraftarımızsa şunu unutmamalılardır ki:

Devre arasına kadar kadromuzda bulunan oyuncularımızla beğenseniz de, beğenmeseniz de “Minimum puan kayıplarıyla yarı sezon tamamlanacağını” unutmamalılar.

Maçın “Doksan dakika ve uzatmaları” olduğunu unutmamalıdırlar.

Her ne kadar “Para konusunda profesyonel olsalar da seyirciden gelecek tepki yada gelmeyecek pozitif desteklerden” sonra oyuna küseceklerini unutmamalıdırlar.

Yönetim bu kötü gidişat için acilen “Radikal kararlar” almalıdır.

“Ya bu deveyi gütmeli ya bu diyardan gitmelidirler.”

“Hocaysa hoca, futbolcuysa futbolcu, idariyse idari” yönlerden “Kangren olan sorunlara” tez çözüm bulunmalıdır.

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları