SIRAT KÖPRÜSÜ BOLUSPOR

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Uzun zamandır yazmak istiyorum, elim kalem, kâğıda, klavyeye gitmiyor.

 

Sebebi “Boluspor’umun Cüneyt Hocayla yakalamış olduğu bir başarı ivmesi” var. Bu ivmenin yazacağımız bir yazıyla gölgelenmemesi.

 

Amma velakin, geçtiğimiz hafta sonu Göztepe maçı içi ve sonrası yaşananları görünce, “Uyarma babında birkaç kelam edelim” istedim.

 

Zor gol buluyoruz, ama defansif hatalardan kolay gol yiyoruz. Defansta hala bir uyum sağlanabilmiş değil. “Kiminin yaşı genç tecrübe eksikliği, nerede duracağını bilemiyor, kiminin yaşı fazla kondisyon eksikliği, gidiyor gelemiyor, kimi de ayakları susunca, çenesi konuşuyor, her maç kartları havada uçuşuyor.”

 

Sezon başından ve yıllardan beri göz bebeğimiz Emre’nin performansı şimdilerde yerlerde. “Kimi aç kurt misali iyice düşmesini beklemekte, kimi ne acıdır ki biraz daha düşsünde bir tekmede benden peşinde.”

 

Takım içinde “Kraldan çok kralcılar” var. “Yöneticiyle kankası, idareciyle düşmanı, takım arkadaşına antremanlarda bile kabadayı.”

 

Daha öncede yazmıştım. “BAŞKA BOLUSPOR YOK” diye.

 

Yine söylüyorum, “Başkan, Yöneticiler, Hoca, Maaşlı Futbolcularımız, Basın ve Taraftar herkes Boluspor’un başarısı” için üstüne düşen ne varsa yapmalı.

 

Gerekirse “Kol kırılmalı yen içinde” kalmalı. Ama bakıyoruz ki “Kimin kime kini var, menfaati yok, ardından dedikodusu ve çene ishali” ayyuka çıkıyor. İnanın bu satırlarda duyduklarımızı, söylenenleri, olanları yazsak “Rusya’yla durumumuzdan beter bir hale” geliriz.

 

Yani öyle bir durumdayız ki, tabiri caizse “Sırat köprüsü” gibi.

 

“Ya başarılı olacağız her şey Sümen altı olacak, ya başarısızlık halinde herkes kinini Boluspor üstünden kusacak!”

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları